Czym jest Ginkgo Biloba?

Ginkgo Biloba to jeden z mniej znanych adaptogenów. Ta roślina, zwana również jako Miłorząb Dwuklapowy (lub chiński, lub japoński) oryginalnie pochodzi z Chin, jednak występuje nawet w Polsce.

Tradycyjna Medycyna Chińska już tysiące lat temu doceniała ją za niezwykłe właściwości. Ginkgo to remedium na wiele dolegliwości - przyspiesza regenerację mięśni, wspiera koncentrację i zdrowie mózgu oraz nerek… Jakie są inne właściwości tej wspaniałej rośliny?

  1. Wspomaga zdrowie mózgu.

Ginkgo Biloba usprawnia przepływ krwi w organizmie, dzięki czemu pozytywnie wpływa również na pracę mózgu, dostarczając do niego więcej krwi. Dzięki temu, roślina ta pomaga zapobiegać niedotlenieniu mózgu oraz chorobom takim jak demencja (1). Polecana jest szczególnie osobom, które zmagają się z częstymi zawrotami głowy.

2. Może zmniejszyć nasilenie bólu głowy.

Tradycyjna medycyna chińska od tysięcy lat stosowała miłorząb jako remedium na migreny. Badania potwierdzają, że Ginkgo Biloba rzeczywiście może zmniejszyć nasilenie bólu głowy, zwłaszcza przy bólach migrenowych (2). Tak więc jeśli właśnie zmagasz się z tym problemem - mamy naturalnego sprzymierzeńca!

3. Ma pozytywny wpływ na zdrowie nerek.

Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, roślina ta może chronić organizm przed negatywnym działaniem toksyn. Liczne badania wskazują na to, że Ginkgo Biloba wspomaga pracę nerek i zwiększa dopływ krwi (3) (4).

4. Może zmniejszyć objawy PMS.

Skurcze, bóle brzucha, wahania nastroju - to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o nieprzyjemne objawy PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego). Miłorząb pomaga w łagodzeniu większości z tych objawów (5).

5. Może pomóc w leczeniu stanów lękowych.

Oczywiście miłorząb nie zastąpi terapii i zmiany stylu życia przy leczeniu stanów lękowych, ale badania wskazują na to, że regularne spożywanie tej rośliny może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne (6).

Czy Ginkgo Biloba jest dobra dla wszystkich?

Jak wszystkie ziołowe substancje, Ginkgo Biloba również może wywoływać reakcje alergiczne lub wpływać negatywnie na działanie niektórych leków. Dlatego tak ważne jest, aby przed regularnym wprowadzeniem tej rośliny do naszej codziennej rutyny skonsultować to z lekarzem (jeśli na stałe przyjmujemy jakieś leki). Kobiety w ciąży również powinny zrezygnować z nadmiernego spożycia Miłorzębu w trakcie trwania ciąży oraz podczas okresu karmienia piersią.

Ginkgo Bilboa jest jednym ze składników naszego eliksiru Brain Booster.