Darmowa dostawa powyżej 200 zł

Lune Tea

Czym są herbaty funkcjonalne?

Termin “herbata funkcjonalna” staje się ostatnio coraz bardziej popularny. Lecz co tak naprawdę oznacza? Herbata funkcjonalna to taka, która ma pomóc w osiągnięciu danego celu - lepszego nastroju, energii czy też stanu umysłu. Miłośnicy herbat i wszelkiego rodzaju naparów ziołowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak relaksująca może być filiżanka herbaty z dodatkiem lawendy, czy też rumianku. Istnieje wiele rodzajów ziół oraz herbat, które pomogą osiągnąć relaks, energię, koncentrację, lepszy sen, czy stan wewnętrznego spokoju.

Jakie napary ziołowe lub herbaty wybrać, w zależności od obszaru, w którym potrzebujemy wsparcia? Rzućmy okiem na kilka najbardziej popularnych składników herbat funkcjonalnych.

Herbata na relaks

Jeżeli szukasz odpoczynku i relaksu po długim, męczacym dniu najlepiej sprawdzą się zioła takie jak rumianek, lawenda, czy też grzyby reishi. Rumianek oraz lawenda od wieków używane są w celu ukojenia i uspokojenia organizmu - również dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych, które dodatkowo odziałowują na zmysł węchu.

Grzyby reishi to adaptogen, który obniża ciśnienie, dzięki czemu od razu po wypicu naparu poczujemy uczucie błogiego, wewnętrznego spokoju.

Jeżeli szukasz spokoju, polecamy mieszankę Inner Peace.

Herbata na energię

Jeżeli chodzi o energię, najlepszym wyborem będzie zielona herbata - zarówno w formie liściastej jak i sproszkowanej w formie herbaty matcha. Zawiera ona około 25-35 mg kofeiny, więc może zapewnić niezły zastrzyk energii, bez efektów ubocznych takich jak rozdrażnienie. Matcha to idealny wybór, ponieważ zawiera w sobie również l-teaninę, naturalny środek relaksujący, który niweluje efekt rozdrażnienia u osób wrażliwych na kofeinę.

Jeżli potrzebujesz energii, polecamy naszą matchę ceremonialną.

Herbata na lepsze trawienie

Wzdęcia i uczucie ciężkości po zjedzeniu posiłku to zmora wielu osób. Bezkofeinowe napary z ziół takich jak mięta pieprzowa, trawa cytrynowa, mniszek lekarski, czy też koper włoski idealnie sprawdzą się, jako remedium na niestrawność.

Jeżeli masz problemy z trawieniem, polecamy nasz zdecydowany bestseller - herbatkę Body Detox.

Herbata na koncentrację

Jeżeli zależy Ci na koncentracji, warto zapoznać się z adaptogenami takimi jak ginkgo biloba, gotu kola, czy też różeniec górski. Wspierają one funkcje poznawcze, a także pozytywnie wpływają na pamięć.

Dodatkowo składnikami herbatek poprawiających koncentracje bardzo często są yerba mate, gurana oraz żeń-szeń. Składniki te już od tysięcy lat używane są w celu pobudzenia organizmu.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia koncentracji, polecamy naszą mieszankę na bazie yerba mate - Brain Booster.

Udostępnij: