Mamy wakacje! 🌞 Wszystkie zamówienia zostaną wysłane po 22 lipca.

Milena Nosek

Święta bazylia i mniszek lekarski - para doskonała

Doskonałe połączenia to jedno z cech mieszanek, które dla Was przygotowujemy. Każda z nich odpowiada na potrzeby organizmu i wymagania, jakie stawia mu dzisiejszy świat. Dbamy o połączenia, dbamy o kontakt z przyrodą. Zobacz, co nowego mamy dla Was na początek lata. To Body Detox - naturalne wsparcie Twojego organizmu!

Orzeźwienie i ukojenie

Dla kogo? Dla tych, którzy cenią sobie spokój trawienia i dla tych, którzy go sobie zakłócają. Czyli profilaktyka i leczenie - według potrzeb. Dodatkowo zawsze przyjemność, bo to magiczne połączenie w Body Detox to właśnie Wam zapewni. Aromatyczne olejki: grejpfrutowy i pomarańczowy nie tylko nam zapewne kojarzy się ze świeżością, południowym słońcem i wakacjami. A przy tym z intensywnym, odświeżającym zapachem. Zaparz naszą herbatę i poczuj go - rozkosz gwarantowana!

Bohaterka Body Detox

Tulsi - święta bazylia z kontynentu indyjskiego, adaptogen, bardzo szanowana ze względu na zastosowanie lecznicze w systemach medycznych Ajurwedy i Siddha. Wiele badań in vitro, na zwierzętach i ludziach potwierdza, że tulsi ma wiele działań terapeutycznych, w tym działanie:

  • przeciwdrobnoustrojowe,
  • przeciwzapalne,
  • kardioprotekcyjne,
  • immunomodulujące.

Zidentyfikowano w sumie 24 badania, które wykazały terapeutyczny wpływ na zaburzenia metaboliczne, choroby sercowo-naczyniowe, odporność i wsparcie dla układu nerwowego. We wszystkich badaniach notowano korzystne wyniki kliniczne, a żadne badania nie wykazywały żadnych istotnych działań niepożądanych. Recenzowane badania potwierdzają tradycyjne zastosowania i sugerują, że tulsi jest skutecznym sposobem leczenia chorób przewlekłych związanych ze stylem życia: cukrzycy, zespołu metabolicznego i stresu.

Mniszek lekarski - idealne towarzystwo

W Body Detox - herbaty dla dobrego trawienia szczególnie stawiamy na właściwe połączenia. Nie mogło zabraknąć surowca zielarskiego - mniszka - zwłaszcza korzenia. Zawiera dużo inuliny regulującej metabolizm węglowodanów spowalniając ich wchłanianie i obniżając indeks glikemiczny spożywanych posiłków. Stanowi naturalny probiotyk - normalizujący mikroflorę jelitową. Mniszek działa pobudzająco na wydzielanie soku żołądkowego i usprawnia pracę trzustki, pomaga pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych po ciężkich posiłkach. Przeciwwskazaniem do spożycia mniszka jest nadkwasota, choroby nerek czy pęcherzyka żółciowego.

Wsparcie naturalnych mocy

Poza mniszkiem i tulsi, które niezwykle pozytywnie oddziałują na jakość trawienia i samopoczucie ze strony żołądka i jelit, w mieszance Body Detox znalazły się również takie surowce jak: koper włoski, trawa cytrynowa, moringa, skrzyp polny, mięta pieprzowa, rozmaryn. Czystość, świeżość, lekkość, smak, bliskość natury w ulubionej filiżance - dostępne od zaraz.

Spróbujesz?Piśmiennictwo:
Senderski E.; Prawie wszystko o ziołach; Podkowa Leśna 2007; Wydawca M. E. Senderski.
B-E van Wyk, Wink M.; Rośliny lecznicze świata; Wrocław 2004; MedPharm Polska.
Cohen N., The Clinical Efficacy and Safety of Tulsi in Humans: A Systematic Review of the Literature, The Clinical Efficacy and Safety of Tulsi in Humans: A Systematic Review of the Literature - PubMed (nih.gov)/online/dostęp 1.06
Cohen M, M., Tulsi - Ocimum sanctum: A herb for all reasons, Tulsi - Ocimum sanctum: A herb for all reasons - PubMed (nih.gov)/online/dostęp 3.06

Udostępnij: