Darmowa dostawa powyżej 200 zł

Lune Tea

Uziemianie, czyli magiczna moc płynąca z natury

Coraz więcej godzin spędzanych za biurkiem, w zabetonowanych miastach sprawia, że tracimy bliskość z naturą. Razem z nią tracimy również cenną moc uzdrawiania, jaką niesie bezpośredni kontakt z Matką Ziemią. Koncepcja uziemiania zakłada, że połączenie z energią planety ma moc uzdrawiającą - zarówno dla naszego ciała jak i ducha.

Czym właściwie jest uziemianie?

Uziemianie to nic innego, jak czerpanie energii elektrycznej, dobroczynnych jonów z Ziemi. Nasze organizmy to przewodniki bioelektryczne - wszystkie komórki transmitują między sobą wiele częstotliwości, między sercem, układem nerwowym, mięśniami itd.

Podczas bezpośredniego kontaktu ciała z Ziemią dochodzi do wymiany elektronów i wyrównania energii elektrycznej ludzkiego organizmu.

Tak więc głównym założeniem uziemiania jest połączenie z Ziemią. Aby uzyskać oczekiwane efekty, powinniśmy uziemiać się regularnie, przez 15-30 minut każdego dnia. Istnieje wiele sposobów uziemiania, między innymi:

  • Chodzenie boso, np. Spacer po plaży, lub chodzenie boso po trawie;
  • Zanurzenie całego ciała w wodzie;
  • Leżenie na ziemi (częściami ciała bez odzieży).

Jednak co w przypadku, gdy pogoda za oknem nie sprzyja uziemianiu na zewnątrz? Czy istnieją jakieś sposoby, aby skorzystać z korzyści, jakie niesie kontakt z Ziemią, bez wychodzenia z domu? Jak najbardziej! Najprostszym sposobem jest po prostu zakup maty uziemiającej. Jeśli chcemy jak najlepiej odtworzyć kontakt z naturą, możemy pobudzić więcej zmysłów - jak np. zapach i smak. W tym celu idealnie sprawdzą się naturalne kadzidła, jak Palo Santo oraz naturalne napary bez sztucznych dodatków - dobrym wyborem będzie mieszanka Forest Touch.

Korzyści uziemiania

Na ten moment nie przeprowadzono jeszcze zbyt wielu badań naukowych, jeżeli chodzi o konkretne korzyści wynikające z uziemiania. Jednak wiele osób potwierdza, że uziemianie miało pozytywny wpływ na ich zdrowie. Do korzyści można zaliczyć:

  • Obniżanie poziomu stresu, wydzielania kortyzolu i niepokoju;
  • Redukcja napięcia mięśniowego i bólu głowy;
  • Zmniejszenie stanów zapalnych organizmu;
  • Redukcja bólu;
  • Pozytywny wpływ na sen i chroniczne zmęczenie;
  • Produkcja endorfin - hormonów szczęścia.

To jak, spróbujesz? :)

ŹRÓDŁA:
1. Grounding after moderate eccentric contractions reduces muscle damage
2. All about Grounding / Earthing
3. The Effect of Grounding the Human Body on Mood

Udostępnij: